עורך דין רשלנות רפואית באיזור הצפון
רשלנות רפואית בצפון
5 בדצמבר 2019
חנויות אופטיקה להרכבת משקפיים
18 בדצמבר 2019

איך לתחזק את הבריכה בעונת החורף

תחזוקת בריכות שחייה

כמו שחשוב לתחזק את בריכת השחייה בעונת הקיץ חשוב לתחזק את הבריכה גם בעונת החורף, גם אם אתם לא משתמשים בה בחורף. תחזוקת בריכה בימים הקרים חיונית כדי לשמור על ציוד הבריכה, על הבריכה ולמנוע נזקים רבים.

כך תשמרו על הבריכה בחורף

חשוב לבדוק כי תא השאיבה יהיה מוגן מפני הגשמים באמצעות כיסוי הבריכה או באמצעות עטיפה אטומה של חיבורי החשמל והמשאבה. חשוב לוודא שמי הגשמים לא יציפו את תא השאיבה של הבריכה.

גם אם אתם לא משתמשים בבריכה, יש להפעיל את מערכות הסינון והשאיבה במשך ארבע עד שש שעות ביום לעתים תכופות. על פרק הזמנים שבין הפעלה להפעלה כדי להתייעץ עם אנשי מקצוע שידעו להתאים את הוראות התחזוקה לדגם הבריכה שלכם.

אל תרוקנו את הבריכה לגמרי. הקפידו על מפלס מים בגובה של עשרה סנטימטר לפחות כדי לאפשר גלישה של מים מעל הריצוף של הבריכה.

אם הבריכה שלכם אינה מכוסה, ולפעמים גם בבריכה מכוסה, מצטברים בה מי גשמים. חשוב לנקז מפעם לפעם את מי הגשמים ולהוריד את מפלס המים בבריכה.

חשוב לשמור על בריכה נקייה גם בתקופת החורף. אחת לתקופה בצעו ניקוי יסודי של הבריכה באמצעות מכשירים ייעודיים כמו שואב אבק מיוחד או מטאטא יונק. קרצפו היטב את דפנות הבריכה ואת הריצוף והקפידו על הניקיון של המסנן.

הקפידו על איכות המים גם בתקופה שבה הבריכה לא נמצאת בשימוש. איכות המים צריכה להיות מאוזנת, מים עם כמות גדולה של ברזל עלולים לגרום לכתמים על קירות הבריכה ורמת PH גבוהה במים עלולה להוביל לקורוזיה. אם יש ברשותכם ערכה לבדיקת איכות המים השתמשו בה ואם לא מלאו בקבוק של מים במי הבריכה והביאו אותו למעבדה.

כדאי לרכוש כיסוי לבריכה ולהשתמש בו בעונת החורף. כיסוי לבריכה ימנע הצטברות של לכלוכים כמו ענפים, עלים, חול ועוד וימרב את הבטיחות של הבריכה.

את חומרי החיטוי של הבריכה יש לאחסן במקום סגור, הרחק ממגע של ילדים.

הקפידו על כללי הבטיחות כמו בעונת הקיץ, גדרו את הבריכה סגרו את השער ומנעו גישה חופשית מילדים, מקשישים וגם מחיות מחמד.

חשוב לבדוק כי כל חיבורי החשמל בכל אחת מהמערכות של הבריכה יהיו מוגנים מפני גשמים ורטיבות. אם אתם לא משתמשים בבריכה כדאי לנתק את חיבורי החשמל בתקופת החורף באמצעות ניתוק המפסק הראשי.

איך לחמם את הבריכה בחורף?

חימום מי הבריכה באמצעות משאבת חום היא אחת השיטות הנפוצות לחימום. משאבת החום  שואבת את האנרגיה של האוויר ובעזרת המדחס היא מצליחה להפוך את האנרגיה שבאוויר לחום שיחמם את מי הבריכה. כאשר אתם רוכשים משאבת חום יש להתאים אותה לגודל הבריכה ולסוג הבריכה.

חימום בריכת שחייה באמצעות סולר או גז היא אחת השיטות השמרניות לחימום הבריכה, לשיטה זו יש יתרון, היא מחממת את המים במהירות בלי קשר לטמפרטורה של המים ושל האוויר בחוץ.

חימום באמצעות אנרגיה סולארית זו אחת השיטות החדישות ביותר. על גג הבית מוצבים קולטים מיוחדים המנצלים את אנרגיית המים, הפעלת הקולטים אינה תלויה בחשמל, אלא רק בקרני השמש ולכן, מלבד העלות הראשונה של התקנת הקולטים, חימום מי הבריכה לא יעלה לכם כסף. לשיטה זו יש חיסרון, בימי החורף שבהם אין שמש חזקה לא תוכלו ליהנות ממים חמים בבריכה. שיטה זו מתאימה יותר לשימוש בבריכה בעונות המעבר, באביב ובסתיו.