המדריך המלא לשילוט פנים לעסק
25 ביולי 2018
מערכות כריזה
מערכות הגברה וכריזה
5 בדצמבר 2019

למה חשוב להקפיד על כיוון פרונט

למה חשוב להקפיד על כיוון פרונט

לא כל הנהגים מבינים את החשיבות של כיוון הפרונט. נסיעה עם פרונט לא מכוון עלולה להוות סכנה בטיחותית העלולה לגרום לרכב להתהפך, לסטות לשוליים ולהקשות על הנהג את השליטה על הרכב.

המטרה של כיוון הפרונט היא השגה של זוויות מדויקת בעת הפגישה של הצמיג עם הכביש. נקודת מפגש מדויקת חיונית לבטיחות הנהג, לבטיחות הנוסעים ברכב ולבטיחות של הנהגים האחרים הנוסעים בקרבת הרכב.

מה הסכנות בנסיעה עם פרונט לא מכוון

כאשר אנו נוסעים עם פרונט לא מכוון הרכב עלול לסטות בפתאומיות לצד ימין או לצד שמאל, ההגה עלול שלא לחזור למצבו הטבעי לאחר ביצוע סיבובים והנהג עלול לאבד את השליטה על הרכב

בנוסף על כך, פרונט לא מכוון עלול להאיץ את השחיקה והבלאי של הצמיגים ושל החלקים המכאניים ולצרוך דלק ברמה גבוהה מהממוצע.

כיוון פרונט מבטיח את היציבות של הרכב על הכביש ומונע מצבים שבהם הרכב משייט ללא שליטה של הנהג, במיוחד בעת נסיעה במהירות גבוהה ובביצוע סיבובים חדים.

כיוון פרונט אינו תלוי בגיל של הרכב. בעיות בפרונט לא מכוון עלולות להתעורר בכל הסוגים של הרכב ובכל גיל שלו, גם ברכב ישן וגם ברכב חדש.

מתי חשוב לבצע כיוון פרונט?

  • חשוב לבצע כיוון פרונט באופן קבוע אחת לשנה.
  • בכל פעם שאתם מחליפים צמיגים ברכב יש לבצע גם כיוון פרונט. כיוון הפרונט ישמור על חיי הצמיגים ויבטיח את הזווית המדויקת והתקינה שבין הצמיג לכביש, זווית המשפיעה על בטיחות הנסיעה. סטייה בזווית נגרמת כתוצאה משחיקת צמיגים, מפגיעה בגלגלים או מעליה על שולי המדרכה או על אבנים בכביש.
  • אם אתם מרגישים שההגה רועד בעת נסיעה במהירות איטית עד בינונית, חשוב לגשת למוסך כדי לבדוק את מצב הפרונט. לא תמיד רעידות בהגהה מעידות על פרונט לא מכוון, אך בכל מצב שבו ההגה רועד יש לבצע בדיקות מקצועיות כדי להגיע לאבחנה הנכונה ולהחליט על סוג התיקון הנדרש.
  • כל רכב שעבר תאונה, אפילו תאונה קלה, חייב להיכנס למוסך ולעבור מספר בדיקות החיונית למצבו הבטיחותי, ביניהן גם כיוון פרונט.
  • כאשר הנהג מרגיש שההגה קשה עליו להיכנס ולמוסך ולבדוק את הסיבה לתופעה. חשוב לציין כי הגה קשה הוא אחד הסימנים המעידים על תקלה בכיוון הפרונט, תקלה בעל השפעה גבוהה על בטיחות הרכב.
  • כאשר הצמיגים ישנים או שחוקים חובה לבצע כיוון פרונט. צמיגים שחוקים גורמים לבעיות רבות, הם פוגעים ביציבות הרכב על הכביש ובבטיחות הנסיעה, הם גורמים למאמץ גדול יותר של הרכב וצורכים יותר דלק ומשנים את זווית המפגש שבין הצמיג לכביש ועוד.
  • בכל מקרה שבו חש הנהג כי הרכב מבצע סטיות גם כאשר ההגה ישר.
  • לאחר תיקונים במערכת ההיגוי, במערכת המתלים של הרכב או בציריה.

איך לבחור מוסך מתאים לכיוון פרונט

הפרמטר החשוב ביותר בעת בחירת המוסך הוא המקצועיות והציוד. חשוב לבחור במוסך המעסיק אנשי צוות מנוסים ומיומנים בכיוון פרונט אשר פועלים באמצעות ציוד מתקדם וממוחשב.

טיפ שלנו: אם המוסך שבחרתם אינו מחזיק ציוד מתקדם, כדאי לכם להתרחק ממנו ולחפש מוסך אחר.

כמו בכל תחום, גם בעת בחירת מוסך לכיוון פרונט חשוב לבחור מוסך המעניק שירות חם ואדיב. חשוב לבדוק האם המוסך שבחרתם מעניק לכם אחריות על העבודה, מה כוללת האחריות ולכמה זמן היא תקפה.